دوشنبه؛ 15 خرداد 1402

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام کرد که در مزایده ۲۶۴ این سازمان، بالاترین میزان فروش در مزایده‌های فوق‌العاده کالاهای تملیکی به میزان 1534 میلیارد تومان رقم خورد.

به گزارش “ایران اقتصادی”، سیدعبدالمجید اجتهادی اعلام کرد: در مزایده ۲۶۴ سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ۱۵۳۸ میلیارد تومان کالا عرضه شده بود که شامل انواع کالا از جمله ماشین آلات راهسازی بود سالها در گمرکات و بنادر نگهداری می‌شد و تعیین تکلیف نشده بود.

وی ادامه داد: همچنین تعدادی خودروهای سواری و کالاهای دیگر از جمله حدود ۴۷۰ کیلو زعفران بود که به اتهام قاچاق به نفع دولت ضبط شده و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار داده شد. اجتهادی همچنین گفت که برخی از این کالاها به شرط صادرات فروخته شده است.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام کرد: در این مزایده با بالاترین فروش سازمان اموال تملیکی در مزایده های فوق العاده مواجه بودیم به طوری که از این میزان ۸۱۷ میلیارد تومان از کالاها دارای پیشنهاد بوده و با رشد ۵۳ درصدی ۱۲۵۴ میلیارد تومان از این کالاها به فروش رسید.

اجتهادی با اشاره به برگزاری مزایده های عادی و فوق‌العاده حتی تا دو بار در ماه در بعضی استان‌ها گفت: برنامه این است که تا سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ کلیه ماشین آلات راهسازی که در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار داده شده و خودروهایی که کالاهای رسوبی محسوب می‌شود تعیین تکلیف شود.